Вайда Андрій Романович

Вайда Андрій Романович. Доцент кафедри загальної та малоінвазивної хірургії Тернопільського державного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського, кандидат медичних наук. Судинний хірург.

У 1996 році закінчив з відзнакою Тернопільський державний медичний інститут ім. І.Я. Горбачевського. У 1996 – 1999 роках навчався в магістратурі на кафедрі онкології, променевої діагностики, терапії та радіаційної медицини ТДМУ ім. І.Я. Горбачевського. 3 1999 року по 2000 рік – працював асистентом на цій же кафедрі.

В 2000 р. захистив кандидатську дисертацію на тему "Патогенетичне обґрунтування хірургічної корекції гемодинамічних порушень в печінці при механічній жовтяниці" (експериментально-клінічне дослідження), рішенням ВАК присвоєний вчений ступінь кандидата медичних наук.

З 1 грудня 2000 року асистент, а з 2006 року доцент кафедри шпитальної хірургії ТДМУ ім. І.Я. Горбачевського. З 2009 по 2014 рік – доцент кафедри хірургії з анестезіологією № 2 ТДМУ ім. І.Я. Горбачевського.

З 2014 року – доцент, завуч кафедри загальної та малоінвазивної хірургії

Автор 88 наукових та навчально методичних робіт, співавтор 17 патентів. Співавтор підручника "Хірургія" за редакцією проф. Л.Я. Ковальчука (2010 р.).

Неодноразово проходив стажування з судинної хірургії на базі клінік Німеччини.

Сфера наукових інтересів:

- профілактика та лікування хворих з критичною ішемією нижніх кінцівок

- повторні реконструктивні оперативні втручання на магістральних артеріях нижніх кінцівок

- хірургічне лікування дистальних оклюзій артерій нижніх кінцівок