Клінічною базою кафедри у 2024/2025 навчальному році є відділення судинної хірургії, відділення хірургії №1, хірургії №2, а також хірургічне відділення .

Працівниками кафедри, проф. І.К. Венгер, проф. С.Я. Костів, доц. А.Р. Вайда, у відділенні судинної хірургії виконуються оперативні втручання на інфраренальному сегменті черевної аорти при аневризмі аорти, при травмі черевної аорти та її гілок. Виконуються реконструктивні втручання на аорто/клубово-стегновому сегменті, стегно-підколінна та стегно-дистальна реваскуляризація артеріального русла нижньої кінцівки. У випадках неспроможності проведення прямої реваскуляризації здійснюються всі види непрямої реваскуляризації нижньої кінцівки.

Проводиться за показанням багаторівнева реваскуляризація аорто/клубово-стегно-підколінного артеріального русла нижніх кінцівок.

Виконуються оперативні втручання на екстракраніальних артеріях з метою запобігання ішемічних розладів головного мозку. При поєднаній оклюзії екстракраніальних артерій та магістральних артерій нижніх кінцівок проводиться одномоментна або в першу чергу каротидна ендартеректомія та реконструкція на аорто/клубово-стегнового сегмента.

Пацієнтам із периферичними формами атеросклеротичного ураження артерій гомілки та стопи проводиться рентгенендоваскулярна балонна ангіопластика та стентування.

Судинними хірургами кафедри виконується повний спектр операцій в тому числі лазерна та радіочастотна абляція вен при варикозній хворобі.

Поряд з наведеним значна робота виконується у відділенні хірургії №2. Зокрема, доц. Герасимюк Н.І. першим в Тернопільській області впровадив у практику новітній малоінвазивний метод лікування геморою – трансанальну гемороїдальну дезартеріалізацію, окрім того виконує повний спектр операційних втручань при непухлинних захворюваннях прямої кишки та перианальної ділянки, операції на ободовій та прямій кишці. Працівниками кафедри проводиться лікування хворих на жовчно-кам’яну хворобу, гострий апендицит, черевними грижами, діафрагмальними грижами.