Сморщок Юрій СергійовичУ 1987 р. з відзнакою закінчив Тернопільський державний медичний інститут за спеціальністю „лікувальна справа”.

Кандидат медичних наук з 1994 р. Дисертацію захистив 9 березня 1994 р. у спеціалізованій раді Львівського державного медичного інституту, номер диплому: КН. № 006626.

Наукова діяльність нерозривно пов’язана з практичною.

Науковий інтерес – вивчення та розробка алгоритму діагностики та лікування посттравматичних ушкоджень хряща колінного суглобу з позицій малоінвазивності. Механічні ушкодження суглобового хряща (трансхондральні переломи) – рентгеннеконтрастні і часто не діагностуюся; посттравматичне ушкодження хряща колінного суглобу в багатьох випадках провокує розвиток деформуючого остеартрозу. У дорослих після стихання клінічної симптоматики повного відновлення дефекту хряща не відбувається, і навіть після хірургічного лікування можливий розвиток деформуючого остеоартрозу. Актуальність даної теми диктується необхідністю вчасної верифікації діагнозу за умов малоінвазивності та визначення перстектив подальшого лікування.

Найважливіші наукові публікації: - Основні напрямки діагностики та лікування посттравматичних ушкоджень хряща колінного суглобу з позицій малоінвазивності Ю.С. Сморщок, Ю.О Грубар. О.М. Ружицький

Основні напрямки діагностики та лікування розсікаючого остеохондриту у фазі фрагментації Ю.С. Сморщок, Грубар Ю.О., О.М. Ружицький
Comments